ERBAŞU CIVIL CONSTRUCT S.A.

CUI: 49333539 J2023024757400 SA Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49333539
Cod înmatriculare J2023024757400
EUID ROONRC.J2023024757400
Data înmatriculării 2023-12-22
Formă juridică SA
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, NICOLAE G. CARAMFIL, 72, XXIIA, 1, 2, 6, 1, Camera 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: NICOLAE G. CARAMFIL
Număr: 72
Bloc: XXIIA
Scară: 1
Etaj: 2
Apartament: 6
Completare adresă: Camera 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 90.000 RON 0 RON 90.000 RON 90.000 RON 0 RON 0 RON 63.000 RON 0 RON 0 RON 0
2024 20.089.023 RON 27.064.420 RON 15.411.073 RON 10.158.185 RON 11.653.347 RON 22.982.569 RON 0 RON 22.982.569 RON 10.248.185 RON 12.734.384 RON 6.975.397 RON 15.907.053 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (4)

ERBAŞU ROMEO-CRISTIAN
administrator
Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti, România
Pagina administratorului
ANGHELOIU-RĂDULESCU CARMEN-ELENA
administrator
Loc. Piteşti, Argeş, România
Pagina administratorului
IANCU LAURA-MARIA
reprezentant al persoanei juridice
Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti, România
Pagina administratorului
MUNTEAN CARINA-DANIELA
administrator
Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti, România
Pagina administratorului

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (96)

  • Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • Repararea și întreținerea mașinilor
  • Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • Colectarea deșeurilor periculoase
  • Recuperarea materialelor reciclabile
  • Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
  • Alte activități de eliminare a deșeurilor
  • Activități și servicii de decontaminare
  • Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • Construcția de poduri și tuneluri
  • Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • Construcții hidrotehnice
  • Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • Lucrări de demolare a construcțiilor
  • Lucrări de pregătire a terenului
  • Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • Lucrări de instalații electrice
  • Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • Lucrări de izolații
  • Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • Lucrări de ipsoserie
  • Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • Alte lucrări de finisare
  • Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • Activități de zidărie
  • Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • Comerț cu ridicata nespecializat
  • Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • Transporturi rutiere de mărfuri
  • Servicii de mutare
  • Depozitări
  • Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • Manipulări
  • Activități de editare a altor produse software
  • Alte activități de telecomunicații
  • Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • Activități ale portalurilor web
  • Alte activități de servicii informaționale n.c. a
  • Activități ale holding-urilor
  • Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
  • Activități de consultanță în afaceri și management
  • Activități de arhitectură
  • Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • Activități de testări și analize tehnice
  • Alte activități de design specializat
  • Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • Activități de servicii suport combinate
  • Activități generale de curățenie a clădirilor
  • Activități de întreținere peisagistică
  • Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • Alte activități recreative și distractive n.c.a.
  • Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
20,09 M RON
Rezultat Net 2024
10,16 M RON
Total Active 2024
22,98 M RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 0 RON 20,09 M RON
Venituri totale 0 RON 27,06 M RON
Cheltuieli totale 0 RON 15,41 M RON
Rezultat net 0 RON 10,16 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 40,18 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,80 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,26 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,80 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante22,98 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri6,98 M RON
Creanțe15,91 M RON
Numerar100,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,88
Durata stocaj (zile) 127
Rotație creanțe (ori/an) 1,26
Durata încasare (zile) 289

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
58,0%
Marjă netă
50,6%
ROA
44,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 0 RON 90,0 K RON 0,0%
2024 12,73 M RON 22,98 M RON 55,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 20,09 M RON
Rezultat net 0 RON 10,16 M RON
Total active 90,0 K RON 22,98 M RON ▲ 25.436,2%
Capitaluri proprii 90,0 K RON 10,25 M RON ▲ 11.286,9%
Datorii totale 0 RON 12,73 M RON
Lichiditate curentă 1,80
Marjă netă (%) 50,57
Scor bonitate 47 77 ▲ 63,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (10,16 M RON).
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 40,18 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.