AGE STAR SRL

CUI: 17695727 J23/1176/2005 SRL Ilfov, Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 17695727
Cod înmatriculare J23/1176/2005
EUID ROONRC.J23/1176/2005
Data înmatriculării 2005-06-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 21 ani
Salariați (2024) 4 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, Camera 1, 8212

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei
Apartament: Camera 1
Cod poștal: 8212

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 3.015.837 RON 3.055.259 RON 2.299.974 RON 724.732 RON 755.285 RON 2.623.167 RON 1.170.137 RON 1.453.030 RON 924.489 RON 1.626.237 RON 32.098 RON 1.212.664 RON 0 RON 0 RON 9
2020 2.672.945 RON 2.836.985 RON 2.584.524 RON 224.089 RON 252.461 RON 3.006.963 RON 1.080.066 RON 1.926.897 RON 1.082.786 RON 1.924.177 RON 10.527 RON 1.525.386 RON 0 RON 0 RON 8
2021 2.892.736 RON 2.913.885 RON 2.282.920 RON 608.050 RON 630.965 RON 2.324.851 RON 968.433 RON 1.356.418 RON 768.663 RON 1.556.188 RON 5.808 RON 1.249.791 RON 0 RON 0 RON 5
2022 2.786.674 RON 2.879.977 RON 2.555.402 RON 296.252 RON 324.575 RON 1.924.185 RON 513.535 RON 1.410.650 RON 456.865 RON 1.467.320 RON 0 RON 1.070.724 RON 0 RON 0 RON 7
2023 2.166.757 RON 2.175.302 RON 1.558.589 RON 597.215 RON 616.713 RON 2.504.406 RON 911.114 RON 1.593.292 RON 918.890 RON 1.585.718 RON 436.559 RON 1.022.921 RON 0 RON 202 RON 7
2024 2.408.430 RON 2.408.541 RON 2.134.071 RON 217.796 RON 274.470 RON 1.971.997 RON 843.678 RON 1.128.319 RON 1.064.947 RON 908.216 RON 37.896 RON 996.493 RON 0 RON 1.166 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

POPESCU AUREL
administrator
COM. GRĂDIŞTEA, JUD. ILFOV
Pagina administratorului

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (33)

  • Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
  • Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
  • Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • Construcția de poduri și tuneluri
  • Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • Lucrări de demolare a construcțiilor
  • Lucrări de pregătire a terenului
  • Lucrări de instalații electrice
  • Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
  • Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • Alte lucrări de finisare
  • Activități de zidărie
  • Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
  • Comerţ cu alte autovehicule
  • Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
  • Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
  • Transporturi rutiere de mărfuri
  • Depozitări
  • Manipulări
  • Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • Activități de servicii suport combinate
  • Activități de întreținere peisagistică

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
2,41 M RON
Rezultat Net 2024
217,8 K RON
Total Active 2024
1,97 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 3,02 M RON 2,67 M RON 2,89 M RON 2,79 M RON 2,17 M RON 2,41 M RON
Venituri totale 3,06 M RON 2,84 M RON 2,91 M RON 2,88 M RON 2,18 M RON 2,41 M RON
Cheltuieli totale 2,30 M RON 2,58 M RON 2,28 M RON 2,56 M RON 1,56 M RON 2,13 M RON
Rezultat net 724,7 K RON 224,1 K RON 608,1 K RON 296,3 K RON 597,2 K RON 217,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 2,19 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,24 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,20 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,17 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate843,7 K RON (42.8%)
Active circulante1,13 M RON (57.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri37,9 K RON
Creanțe996,5 K RON
Numerar93,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 63,55
Durata stocaj (zile) 6
Rotație creanțe (ori/an) 2,42
Durata încasare (zile) 151

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,4%
Marjă netă
9,0%
ROA
11,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,63 M RON 2,62 M RON 62,0%
2020 1,92 M RON 3,01 M RON 64,0%
2021 1,56 M RON 2,32 M RON 66,9%
2022 1,47 M RON 1,92 M RON 76,3%
2023 1,59 M RON 2,50 M RON 63,3%
2024 908,2 K RON 1,97 M RON 46,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 3,02 M RON 2,67 M RON 2,89 M RON 2,79 M RON 2,17 M RON 2,41 M RON ▲ 11,2%
Rezultat net 724,7 K RON 224,1 K RON 608,1 K RON 296,3 K RON 597,2 K RON 217,8 K RON ▼ 63,5%
Total active 2,62 M RON 3,01 M RON 2,32 M RON 1,92 M RON 2,50 M RON 1,97 M RON ▼ 21,3%
Capitaluri proprii 924,5 K RON 1,08 M RON 768,7 K RON 456,9 K RON 918,9 K RON 1,06 M RON ▲ 15,9%
Datorii totale 1,63 M RON 1,92 M RON 1,56 M RON 1,47 M RON 1,59 M RON 908,2 K RON ▼ 42,7%
Lichiditate curentă 0,89 1,00 0,87 0,96 1,00 1,24 ▲ 23,6%
Marjă netă (%) 24,03 8,38 21,02 10,63 27,56 9,04 ▼ 67,2%
Scor bonitate 65 67 73 60 80 80 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (217,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.